Do Prachovských skal s kočárkem?

Prachovské skály zrovna nepatří mezi oblasti, kde se s kočárkem dostaneme na všechna místa. Přesto existuje několik cesta, kde se dá projet relativně bez problémů. Tato trasa je pro kočárky vhodné k turistice, nejlépe sportovní. 

Continue Reading

Třídění odpadu v Prachovských skalách

Vážení turisté, návštěvníci Prachovských skal, 

na prohlídkových trasách jsme odstranili odpadkové koše. Problém spočíval nejen v problematickém a nákladném odvozu odpadků, ale také v jejich rozfoukávání větrem a roznášení zvířaty. Návštěvníci tak najdou odpadkové koše pouze na parkovišti a u pokladen. Nově jsme přidali popelnice určené pro tříděný odpad, aby se podpořilo udržitelné nakládání s odpady a zachovala krása přírody. Ujistěte se, že odpad odnášíte s sebou nebo jej vhodně třídíte do připravených nádob. Děkujeme za vaši spolupráci a péči o zachování čistoty přírodní rezervace Prachovské skály. Rádi bychom tímto krokem podpořili kampaň: “CO PŘINESEŠ, TO ODNESEŠ” #NEJSEMPRASE #CHODIMBEZESTOP

Continue Reading

Děkujeme, že odnášíte odpadky

Správa přírodní rezervace Prachovské skály se rozhodla po vzoru správy KRNAP předat veřejnosti myšlenku, že co si do přírody přináším, to z ní také odnáším. Proto jsme se rozhodli letos odstranit z přírodní rezervace odpadkové koše, které však nadále najdete u pokladen a na parkovištích.

Continue Reading

"Jak se dub proměnil v lavičku"

O lavičce aneb „Jak se dub proměnil v lavičku“ 

Lavička Rumcajsovy rodiny v jičínské Valdštejnově lipové aleji vzdává hold Radku Pilařovi, který vtiskl loupežníku Rumcajsovi, Mance a Cipískovi jeho jedinečnou podobu. Lavička vznikla díky intenzivní občanské iniciativě, která chtěla pro Jičín hravé odpočinkové místo a rozšíření palety jičínských pohádkových míst. 

Continue Reading